Blog o zakupach
Monday January 21st 2019

Gdzie kupujemy?

  Zakupy można robić w różnego rodzaju punktach handlowych. Statystyki pokazują, iż co trzeci Polak najczęściej wybiera małe sklepiki, które znajdują się blisko jego miejsca zamieszkania. Jedna czwarta obywateli naszego kraju kupuje w supermarketach, natmiast jedna piąta – w hipermarketach. Dla dwunastu procent Polaków najdogodniejszym miejscem do przeprowadzenia swoich podstawowych zakupów jest targowisko, na którym zostawiają najwięcej pieniędzy. O tym, gdzie najchętniej kupujemy, decydują najróżniejsze czynniki, którym rzecz jasna warto się przyjrzeć chociaż przez chwilę.

Wpływa na to chociażby miejsce zamieszkania klienta. Hipermarkety odwiedzane są najczęściej przez osoby, mieszkające w takich województwach, jak na przykład: łódzkie, małopolskie, mazowieckie oraz śląskie. Place targowe i bazary wybierane są natomiast przez mieszkańców Podlasia. Innym kryterium badań jest wielkość zaludnienia. Mieszkańcy miast, w których żyje powyżej stu tysięcy obywateli, kupują w hipermarketach i superkerketach. W małych punktach handlowych robią zakupy rzadziej, aniżeli wynosi średnia krajowa.

Wpływ na wybór miejsca zakupów ma fakt posiadania własnego samochodu, ponieważ w hipermarketach zakupy realizuje 28 procent właścicieli aut, natomiast pieszo wybiera się do nich po potrzebne produkty tylko 18 procent osób. Do zrobienia zakupów na placu targowym samochód nie jest już tak potrzebny, podobnie jak w osiedlowym sklepie, w którym być może ceny towarów są wyższe, aniżeli w hipermarketach, ale oszczędza się czas, potrzebny do tego, aby dotrzeć do większego punktu handlowego, z tańszymi produktami.

 

Pages

Interesting Sites

    Archives